Co s tím Matrixem?

23.05.2023

Život mě celkem baví. Hlavně příroda a její rozmanitost. Život je o slastech i strastech. Pocit štěstí pochází z malých radostí a žití v přítomnosti. Je to pocit hravého nespoutaného dítěte.

Co ale s tím Matrixem? Ten mě fakt nebaví. Ale jak se ho zbavit? To opravdu nevím, vím však, co mě na něm nejvíc otravuje.

Omezování svobody slova, cenzura, režim reálného covidismu, závislost na centru (centralizace), byrokracie a časté změny legislativy, větší kontrola, digitalizace a nadvláda umělé inteligence, digitální demence. Ztráta lidskosti.

Což je defacto globalistická agenda směřující k transhumanismu a digitálnímu otroctví, což už není ani skrýváno. Snad ještě nejsme všichni ("fialoví?") bio-roboti?

Je těžké z Matrixu odejít (to úplně nelze), asi lehčí by ho bylo nějak proměnit. Plánovaně se to stejně děje. Roli v tom hraje agenda globalistů, ale též záměry Stvoření (Vesmíru, Boha, Přírody, říkejme tomu, jak chceme), které (snad) nejsou se záměry globalistů v souladu.

Jak odejít z Matrixu? Jsou tři cesty: dvě se dají přežít (poustevník a bezdomovec), třetí cestou je smrt. Pak je ještě jiná cesta. Zvýšení kolektivního vědomí lidstva tak, že se transformuje celý systém, celý Matrix v něco nového, ale ne v (globalisty plánovaný) Nový světový řád, ale ve Zlatý věk lidstva. Tak na tom sakra už zapracujme, moc času nám nezbývá.

Ďáblovi a jeho poskokům se stále daří. Stačí strachem držet lidi v hlavě, vnutit jim něco ďábelského, co považují za Dobro, které je nutno prosazovat i násilím. Pak stačí lidi vyvinit z jejich "hříchů" tím, že jim dáte nepřítele, který může za všechny jejich útrapy a když toho nepřítele porazíte, pak nastane ráj. Rozděl a panuj! Sleduj, jak se perou a můžeš v klidu vládnout. Držet lidi v roli oběti je pro vládce zásadní a též manipulativně tvořit jejich realitu ve strachu, nedostatku, depresi. K tomu slouží média a (veskrze) negativní zprávy.

Přitom celý tenhle Matrix je Iluze, Hra, v níž hrajeme své role. Dobrovolně či nedobrovolně, vědomě či nevědomě. Počítačová hra nás vede více úrovněmi (levely) a hra končí slovy "Game over!" Pak ji můžeme zkusit znova.

Matrix se blíží ke konci jedné úrovně a jeho konstruktéři připravují "vyšší level". Možná dokonce dvě nové (naprosto rozdílné) úrovně a my si vybíráme, v které budeme příště hrát. Nejdřív je ale třeba dohrát tu současnou hru až do konce.

Moudrosti předků nám říkají, že "žádný strom neroste do nebe", a že "co seješ, to sklízíš". Nebo trochu moderněji "karma je zdarma". A ještě připomenu, že "když člověk něco plánuje, Bůh se směje".