výlevy

Co jako? Vidlák vystoupí na demonstraci a už se od něj distancují. Proč? Aby nebyli popliváni, dehonestováni médii, aby se zkrátka nevyčlenili ze společnosti těch lepších.

Proč nefungují nositelé odkazů? Resp. proč mohou fungovat pouze částečně a většinou špatně. Protože si z širokého odkazu osobnosti zpravidla vyberou jen část.

Zpětně vzato. Co mi vlastně dal? A co mi vzal? Začnu tím, co mi vzal. Asi mi vzal nějaké kamarády, vzal mi i nějaká kila (to vnímám samozřejmě pozitivně), vzal mi možnost cestovat, chodit do hospody, tělocvičen, kin a divadel, když tato kulturně společenská zařízení byla zavřená.

Co dělám?

12.09.2023

Jinými slovy: jak se angažuji a v čem. Bývaly doby, kdy jsem byl tzv. angažovaný občan, což obnášelo např. funkci v místním Sokole, kandidaturu do Zastupitelstva města vč. jednoho období práce zastupitele, práce v komisích města a psaní do místního Zpravodaje.

Publikuji na blogu idnes od roku 2015. Tenkrát to byl naprosto jiný blog, ale pak začali (hlavně po Covidu) nějak "mizet mlíkaři", převážně mojí oblíbenci, ale přicházeli noví, nebo zůstávali někteří staří, které jsem měl v oblibě.

Jednoznačně ano. Systém je dle mého vyčerpaný, už nemá moc co lidem nabídnout a potřebuje změnit, aby se v něm lidem lépe žilo. Ne snad materiálně, ale především radostně a tvořivě.

Má trpělivost s českou státní byrokracií už přetéká. Zamyslel jsem se nad tím, co mě osobně a mě jako představiteli družstva a společenství vlastníků jednotek přináší.

Je až neuvěřitelné, jak ten náš stát je komplikovaný, nepružný a aby se něco udělalo včas, je možná nejlepší ho obejít.