ptákovinky

…nebo snad Dezolátské Vidláctvo? Tak jako tak je ta čeština krásná a tvořivá řeč. Řeč, která přežívala a přežila na venkově. Pokud přežije venkov, tj. venkovští balíci a vidláci, pak přežije i čeština.

Přívlastek, v češtině nejčastěji přídavné jméno před podstatným jménem, které ho charakterizuje, zpřesňuje, rozšiřuje či dokonce dokáže změnit jeho zabarvení, význam.

Už dlouho spekuluji, že náš "nejhorší premiér na světě", který nedělá nic špatně a dva roky své vlády vidí naprosto v růžových brýlích, nemůže být člověk. Jasně, jako člověk vypadá, ale chová se přinejmenším podivně.

Nejdřív jako tragédie, později jako komedie (nebo přímo fraška). Když si srovnám minulý režim s tím současným, co mají podobného? Tomu prvnímu socialistickému se říkalo demokracie lidová, tomu kapitalistickému (v této fázi) demokracie liberální.

Znáte ten vtípek, jak panu Bílkovi nabízeli šlechtický titul? Co z toho budu mít? (ptal se pan Bílek). Mohl byste zdarma používat před jménem předložku von nebo de (zněla odpověď).

To je vládní hlína, co? Roční plán deficitu rozpočtu skoro splněn za pět měsíců. To je opravdu neuvěřitelný výkon.

Vláda svolá další tiskovou konferenci. Očekává se, že se pochlubí, že inkluzivního kapitalismu bylo v ČR dosaženo. Česká republika dosáhla nejvyššího inkluzivního stupně, a tudíž ji bude přidělen opatrovník (asistent), který bude vládě pomáhat s dosaženým stupněm inkluze. Což je ten nejvyšší, kdy jde o naprosté vzdání se samostatnosti, nezávislosti...

Říká se, že kdo nemá smysl pro humor, toho netřeba brát vážně. Vážně? Dá se to vyjádřit ještě takhle: kdo se bere moc vážně, nemá smysl pro humor, a proto ho nemusím brát vážně. Mně se tohle líbí. Nemusím studené čumáky a ani nucený neupřímný smích.