Společnost

Co to je? Demise Fialovy vlády. Dá nám vláda nejlepší dárek roku? A byla pondělní stávka fiaskem? Přečtu si u Vidláka a zeptám se doma ženy na dojmy.

Níže uvádím důvody. Má žena se stávky účastní aktivně v Praze. Ani jeden z nás nejsme v odborech. Já na svém malém pracovišti (ve čtyřech lidech celkem) žádné odbory nemám ani je nepotřebujeme.

Tedy, co bych se snažil udělat já sám? Vycházím z toho, že základním úkolem zemědělství je produkce potravin a zároveň tvorba a údržba krajiny. Pro tzv. produkční zemědělství (velkovýroba) je důležitá ochrana zemědělské půdy, zvláště orné půdy, proto bychom měli být nekompromisní a téměř nevyjímat půdu ze zemědělského půdního fondu, rozhodně ne z...

Nic není jak dřív, nic není, jak bývávalo, jak zpívají Chinaski. Je to, co zažíváme, propad do chaosu a změna systému, tj. transformace matrixu?

Říká se, že všechno zlé, je pro něco dobré. A že se na všem dá najít něco dobrého. Pokud se na to podívám ze svého osobního hlediska, nacházím na působení premiéra Fialy a jeho vlády i dobré věci.

Snaha o to svázat život paragrafy je stará asi jako lidstvo samo. Jen to dříve bývávalo mnohem jednodušší. Jak nějaké zákony, tak i jejich vymáhání. Majestát císaře se vyhlásil vybubnováním na rynku nebo v podhradí. Lidé se sešli, biřic přečetl, co se vyhlašuje, lidé pochopili, co mají přikázáno či zakázáno a jaký trest jim hrozí, když...

Babylónská věž plná lží musí spadnout. Nebo ne? Pamatuji si to z dětství. Kostky se tak dlouho pokládaly na sebe až se komín z kostek stejně zřítil.

To jsme se dozvěděli z přednášky a besedy o zdraví s propagátory funkční medicíny Davidem Čechem a Alešem Svobodou, která se konala ve čtvrtek 26. října v Malém sále Záložny v Benátkách nad Jizerou.