Kam se poděla logika?

15.05.2023

Stavějí se nové dálnice, lidé chtějí nová parkovací místa, přičemž pokračuje elektromobilita a výroba klasických aut se spalovacími motory se plánuje zakázat. Ztráta trhů v důsledku války a sankcí přinesla pokles výroby aut, inflace a zdražování pokles poptávky.

Logická otázka: proč nové dálnice? Nestane se auto v rámci slavného Zeleného údělu spíše luxusním zbožím pro bohaté? V Evropě vymíráme a chystáme sdílení, proto časem nebude potřeba tolik aut ani dálnic. Ledaže prostor zaplní (a následně ovládnou) migranti a dálnice budujeme pro budoucí přesun válečné techniky na Východ. To by pak logiku dávalo.

Budoucí důchodci si mají užívat důchodu v průměru 21 let. Je to jistě genderově vyvážené, proto ženy, které mají věk dožití vyšší než muži a jsou přirozenými rodičkami (matkami), budou chodit do důchodu ve vyšším věku než muži? A co zdraví populace po Covidu a vakcinaci? Co nadúmrtí, předčasná úmrtí a vůbec zdravotní kondice obyvatel? Obyvatelstvo (nejen) vyššího věku je ve své většině stále nemocné, v depresi, o fyzické zdatnosti, duševní svěžesti a psychické odolnosti se dá až na výjimky pochybovat.

Nedosáhli jsme už maxima průměrného věku dožití? Neklesáme už náhodou? O nějakém lineárním prodlužování věku dožití bych si dovolil pochybovat. Kdy se to projeví ve statistikách? A pak to nezachrání ani fialoví statistici. Fajn takže často nemocní, méně zdatní, výkonní a odolní starší pracovníci budou zachraňovat naše hospodářství? A umělá inteligence nebude pracovat? Ta je bude honit a kontrolovat?

Další nelogičnost je mít odpracováno 40 let (nebo víc?) a pak si teprve užít těch průměrných 21 let důchodu. Výborně, nastoupím v 25 letech po studiu do práce, v 65 odejdu do důchodu a v 86 musím umřít, abych nezatěžoval důchodový systém. A teď si představte, kdyby razantně klesla doba dožití např. pod 70 let. To by se šlo do důchodu (logicky) v 49 letech, aby se splnilo těch 21 let? Nedovedu si představit, že by se dnes desetiletý chlapec stravující se v Mekáči vážící 120 kg dožil důchodu, nebo, že by mohl pracovat jinde než v kanceláři s PC, pokud razantně nezmění své stravovací a pohybové návyky a výrazně nezhubne. Zruší někdo Mekáč nebo ho výrazně zdaní? To by svou logiku mělo.

U současné Evropské komise, potažmo Západu a u Fialovy vlády zvlášť žádnou logiku nevidím. Krom jediného: přípravy na Velký Reset a transhumanismus. Pak ale je celé to jejich vládnutí jen takové divadélko k odvedení pozornosti a celý vypocený vládní balíček taková úplně zbytečná metafora.

Nastaly zajímavé časy. Takový temný soumrak. Projdeme jím a ustojíme to? Říká se, že před svítáním je největší tma. Ještě v ní asi nejsme, ale soumrak padá rychle. Procesy se zrychlují. Dají se ještě vůbec zpomalit, nebo dokonce zvrátit?

Zařídí nám poslanci v tuzemsku další spřátelenou armádu na věčné časy a nikdy jinak? Sobě jako ochranu před naštvanými "dezoláty", kteří se objevují i v národních ozbrojených složkách? Hloupost vykvetla a porodila: Pětikoalici, mediálním mainstreamem rozmazleného spratka, který už i jim přerůstá přes hlavu.

A to by mohlo být trochu optimismu na závěr.