Oběť spiknutí

04.05.2023

Kdo je tou obětí? Přece naše nejlepší vláda v dějinách. Vláda, která má většinu ve Sněmovně, v Senátu, jeden z kandidátů podporovaných vládou je dokonce novým prezidentem.

V čem je problém? Vláda zdědila zemi vyčerpanou Covidem a hned do toho přišla válka na Ukrajině a následně energetická a ekonomická krize. Podmínky ztížené, ale vláda se přece osm let v opozici zodpovědně připravovala, nebo ne?

Příprava asi nebyla tak žhavá, nebo v rámci nově nastalé situace k ničemu. Tak vláda za pochodu vymýšlí, co s tím a moc jí to nejde. Nicméně ví, kdo za to může.

Nejprve se našli dva velcí viníci: předchozí Babišova vláda a samozřejmě Putinovo Rusko. I tito dva se proti vládě spikli. Babiš neodešel z politiky, navíc ANO stále vede volební průzkumy, Putin stále ještě nezemřel, stále válčí, a ještě nebyl poražen.

Dalšími spiklenci jsou demonstrující dezoláti, dezinformační média, opozice, část důchodců, odpadlíci a plátci daní, kteří optimalizují tak, že z plánovaných 100 mld je pouze 40 mld, a aby toho nebylo málo, tak nyní dokonce Eurostat, energetické firmy, a nakonec nejnověji i Česká národní banka.

Spiklenců nějak přibývá. Do toho se spikli i lidé, protože málo utrácejí, vyhýbají se ukrajinské mouce, už nemají na zbytečný konzum a kupují jen to nejnutnější. Také přibývají i další spiklenci, kteří nemají na úhradu nedoplatků energií, protože jejich teplárna musela kupovat plyn za (spekulativní "válečné") burzovní ceny. A nejen u nás, ale v celé Evropě spiklenců přibývá. Poláci, Maďaři i Slováci odmítají ukrajinské obilí, lidé v Západní Evropě mohutně protestují proti svým vládám a proti dalším šílenostem byrokratické Evropské komise.

Ještěže se vláda může spolehnout na média, především Českou televizi s Václavem Moravcem v čele a nezávislý internetový deník Fórum 24 Pavla Šafra a spol. Jen, aby se i z těchto věrných také nestali spiklenci.

To by naše nejlepší vláda asi nepřežila. A to ještě, aby se nestali spiklenci z těch přátel nejbližších, zahraničních. Jak promění volby do Europarlamentu Brusel? A co teprve volby v USA?

Vládě to opravdu nezávidím, spiknutí, kam se podíváš. A nejhorší budou ti, kteří zakolísají a zradí. Ti z vlastních řad, kteří by mohli přeběhnout ke spiklencům.

Když je vládnutí místo řešení reálných problémů a zodpovědné správy země, jen jakási metafora, je třeba hledat viníky a spiklence. Najdou se vždy. Na rozdíl od opravdového řešení problémů.

A není lepší, když to nezvládám, to nedělat?