Umí muži zacházet s automatickou pračkou?

17.01.2023

Opraváři praček asi ano, ale takoví ti běžní muži, co ženám i pomáhají, jak umí, třeba zametou, vyluxují, umyjí nádobí, v případě nouze i uvaří, umí "automaticky" vyprat?

Napadlo mne to, když měl kamarád ženu v nemocnici a staral se o domácnost, a tak jsme si povídali, jakej je to doma záhul pro chlapa, když žena není či nemůže nic dělat. Postěžoval si, že všechno je dobrý, jen s tou pračkou neumí a špinavý prádlo se hromadí a nevoní.

Díky rekonstrukci koupelny jsme na tom byli stejně, až na to, že po připojení pračky se má žena vrhla na zdolávání kopců prádla okamžitě. Já s tou automatkou taky neumím. Tedy s nápovědou jsem schopen, vím, že musím zapnout šňůru do zásuvky, pustit vodu, vím, kam mám dát prádlo a prášek, umím zavřít buben a pračku. A pak to přijde: který knoflík mám zmáčknout a otočit, co nastavit, aby pračka prala tak, jak má.

Pak nastává činnost cvičeného opičáka, kterému musí žena říkat, co má mačkat či otáčet. Tak to jednou nějak zvládnu, ale že bych si to pro příště pamatoval, to nehrozí.

Jo, bývaly doby, kdy jsem pral. To jsme ovšem automatickou pračku neměli, měli jsme pračku manuální a k tomu ždímačku. Docela mi to šlo. Na naše Romo z Fulneku padá prach někde ve sklepě, ale tady bylo praní jednoduché, určitě bych si vzpomněl. Pravda, bylo to fyzické cvičení, ale je to asi jako sekat trávu kosou a sekačkou.

Zacházet s automatkou se naučila dcera, jenže ta už z domova zmizela, resp. už nás jen navštěvuje, je u nás jen hlášená. Ale aspoň mám koho povolat v případě, že by žena nebyla delší dobu doma. Oprašovat starou "romku" se mi opravdu nechce. Pro strážce politické korektnosti uvádím, že se jedná o pračku, tak mne nemusí hned obviňovat z rasismu.

Ale aby si aspoň trochu užili a mohli mi přílípnout aspoň nálepku sexistického prasátečka, tak jeden starý vtip.

Pračky Tatramat nejdou na odbyt, chtělo by to nějakou reklamu, podobně jako tu italskou, kde polonahá dívčina se opírá o pračku, řka: "na sex chvilku najdu si, peru v pračce Zanussi". Tak soudruzi přijdou s podobnou reklamou, oblíbení čsl. herci, též polonazí a ona povídá: "trkať pójdem milý bratku, až mi kúpiš tatramatku!"