Je stát organizované násilí?

12.02.2023

Starší vědí, komu je připisován tento výrok. Učili se o tom ve škole. Mladší si to mohou vygúglit. Podle mého je stát organizované násilí vládnoucí třídy nad lidmi, resp. občany. Už to, že z lidí vytvořil občany, kterým nakládá povinnosti i práva (zejména těm "utlačovaným" menšinám) a vyžaduje poslušnost, kterou si vynucuje zákony a předpisy. Tedy tzv. právem, a proto o sobě stát tvrdí, že je státem právním. Přitom o nějaké právo (rozuměj spravedlnost, rovnost před zákonem a vymahatelnost pravidel) vůbec nejde.

Spíš je to stát právníků a právních předpisů, které slouží vládnoucí vrstvě státu (vrcholným státním úředníkům) a zejména globálním korporacím. Metody k prosazení zájmů vrchnosti jsou známé: cílené vzdělávání, pochod institucemi, salámová metoda a zejména digitalizace dává netušené možnosti. Je totiž nejlepším nástrojem řízení a kontroly.

Dříve nějakému sdružení lidí (pardon občanů) stačila jednoduchá registrace na Ministerstvu vnitra, pak bylo nutné založit spolek a registrovat ho Soudem v rejstříku. A teď musí mít datové schránky. To je ta salámová metoda. Nakonec bude nějaký místní spolek ("za ves krásnější") vlastnit a ovládat nějaká globální korporace?

Vše je krásně prodáváno a propagováno jako snadnější, výhodnější, rychlejší a usnadňující přístup. Třeba takové datovky. Ty usnadní přístup hlavně té jedné straně, státní. Protože tahle strana po nás vždycky něco chce. Protože úřadů je moc a vyvíjejí činnost. A tím škodí, buzerují, pokutují a vymýšlejí si stále něco nového. Většinou to, co obyčejný člověk ani nechce a ani nemá potřebu to mít. Ale dostane to, nikdo (stát) se ho neptá. Tak si stát usmyslel datové schránky. Už tu jsou dlouho, ale byly hlavně pro právnické osoby, firmy a úřady. Tam to mělo smysl.

A nyní to stát poslal Společenstvím vlastníků (SVJ), živnostníkům (OSVČ) a spolkům. A tady narážíme na "nevzdělanost" a zároveň neochotu, odpor lidí, kteří nemají potřebu mít počítač, internet nebo chytrý telefon a v něm všelijaké aplikace. Mají lidi právo nebýt online? Lidé ano, občané nejspíš ne. Nařizuje snad občanům někdo povinnost vlastnit počítač a/nebo chytrý telefon, mít zavedený a používat internet? Ne. Tady je to na bázi dobrovolnosti.

Ale datovky (dle salámové metody) se nám rozšířily na další kategorie občanů. Na ty chudáky, co byli ochotni starat se o své sousedy v bytových domech (SVJ), na ty, kteří ve své vsi, ač v pokročilém věku udržují hospůdku či krámek, na ty, kteří jsou zruční a umějí pracovat rukama a na ty, co vedou nějaký zájmový povinně registrovaný spolek.Bez výjimky čili musíš tu datovku mít a když s ní neumíš a nechceš ji, tak si na to někoho najmi. 

Ze svého minulého působiště jsem měl občasný přivýdělek a na vedlejšák jsem byl OSVČ a musel tak podat daňové přiznání samostatně. Na konci roku 2021 jsem živnost zrušil, tedy pozastavil (asi na 90 let), protože už jsem žádné "kšefty" neměl a abych se vyhnul datovce. Přesto mi ji stát poslal. A pak z internetu zajímavé příběhy, kde ta debilita státu ještě více vynikla. Hlavně ta faktická nezrušitelnost schránek je tak nesmírně arogantní. A to si představuješ státe, že ti budou lidi důvěřovat, když se tahle chováš? Tůdle nůdle.

Sorry "milý" státe, fakt mě poslední dobou jen sereš. A stále víc. Aspoň tady tě posílám do prdele a přeji si, abys zkolaboval, jedině tak s tou buzerací přestaneš. Snažím si tě nevšímat a proč ty mě stále otravuješ, seš mi v patách a neustále po mě něco chceš. Já po tobě chci jen, abys mi dal pokoj.

A ty né, ty jeden buzerante, nakládáš nám neustále nové povinnosti, a ještě si je necháš námi drze platit, lotře jeden namyšlenej.