Společnost

Myslím si, že jo. Jak vlastně chápat evoluci? Jako nějaký vývoj a pohyb vpřed, zpočátku chaotický. Dle mého pochopení je evoluce posun a jde hlavně o úroveň vědomí. Pokud se zvyšuje úroveň vědomí jedinců, zvyšuje se i úroveň kolektivního vědomí, přičemž jsou metody, jak úroveň vědomí snižovat nebo aspoň udržovat na nízké úrovni, je to především...

Ještě si někdo myslí, že tzv. svobodnými volbami lze změnit společnost k lepšímu? Že zvolení politici nezblbnou (budou zblbnuti) a prosadí změnu?

Dozvěděl jsem se z titulku na internetu. Konečně se to našim vládním kašpárkům povedlo. Zlá ropa od Rusa k nám neteče. Dobrá, ptám se, kdy se to projeví na pumpách?

To jsou mi ale paradoxy, pane Vaněk. Jsem si vzpomněl při příležitosti emočně vypjatého svátku, kdy jedni kytičku položit mohou a druzí nesmí, kdy jedni slaví a druzí protestují. Vypískáni jsou jedni i druzí. A té lhostejné mlčící většině je to (naštěstí?) jedno. Ta se těší na příště, ani ne tak z důvodu, že někteří kladeči věnců už tam nebudou,...

Dělat chyby a mít pochyby, je jednak přirozené a jednak se tím získává zkušenost. Z chyby se dá poučit a příště už ji nedělat, pochyby vedou k přemýšlení o věci, hledání souvislostí a poznání.

Je na místě takováto úvaha? Není to šíření poplašné zprávy? Pokud by opravdu přišel nějaký válečný celosvětový nukleární Armagedon, pak taková úvaha nemá ani smysl a už nebude nikoho ani zajímat a málokdo by se ji vůbec dozvěděl.

V jedné osobě. Jsem rád obyvatelem nádherné země ve středu Evropy. Je to země česká, domov můj, kde voda hučí po lučinách, ve skalinách šumí bory, zkrátka zemský ráj to na pohled.

Jaký je v tom rozdíl? Přece to jsou všechno "neziskovky", tedy nevládní organizace v tzv. neziskovém sektoru. Ale rozdíly jsou, prostě není neziskovka jako neziskovka.

Politické strany jsou vlastně obchodní korporace obchodující s podílem na moci prostřednictvím voleb. Jenže ta moc je sama o sobě omezená a rozhodují o ní často ti, kteří tahají za nitky v pozadí, mají své zájmy a dávají do toho peníze a za ty pak chtějí něco zpět.

Dnes jsou hovory s robotem běžnou záležitostí. Voláte-li do velkého korporátu jako mobilnímu operátorovi, bance, pojišťovně nebo dodavateli energie, téměř vždy mluvíte s robotem. Vyslechnete si, že hovor je monitorován a pak stisknete číslo podle nabídky, kterou si vyberete.

Jinak jsou spíš ticho po pěšině, nebo hrozně nenápadní. Nebudu se věnovat běžné propagaci a propagandě v souvislosti s volbami a politikou. Spíš srovnám ten dvojí (dozi)metr při výročích významných událostí či známých osobností.