Společnost

Píše se, že máme Česko A a Česko B. Osobně jsem pro Česko C. Vysvětlím. Česko A je "super-globalistické", Česko B je hlavně globalistické, ale trochu i lokální, Česko C je více lokální a méně globální.

Co zbývá?

19.03.2024

Když člověk nechce volit ani Pětikoalu ani Babiše. Vlastně řeší dilema "nemám koho volit" a "nechci volit stranu, chci volit lidi".

Nějaký (ne)hodný zemědělec vyklopil hnůj před sídlem vlády v Praze. Ten hnůj venku je užitečný. Pravda na poli, ne na ulici. Je dle mého mnohem užitečnější než celá vláda.

Jsem demotivován rostoucí byrokracií a tím, čemu říkám "pražská mentalita", která se nám tady v našem městě, vzdáleném cca 30 km od pražského Černého Mostu usazuje a mění poměry.

Údajně jich máme asi necelých tři sta tisíc. Jsou to ti, kteří už mají e-občanku v mobilu. Myslím si, že to budou převážně i ti, kteří pospíchali na Tečku a jsou i několikrát tečkovaní.

Nebo už jsme byli donuceni k odvaze a ochotě? Nevím. Dobré je, že zemědělci budou protestovat čtyři dny. To už se nějaké omezení dostupnosti zboží a služeb může projevit.

Co musíme zažít, abychom se probudili? Co s námi musí doslova zatřást? Opravdu si musíme prožít chaos, bídu, blackouty? Platit mejdan nenažraným, kteří přitom nehorázně mlaskají, daňovým poplatníkům pouští žilou, a ještě jimi pohrdají?

Bohužel to odskákala vždy jedna nebo spíše dvě generace. Na věčné časy s Pětikolkou? Snahu nelze upřít, navíc všechna mocenská centra dobyta vč. prezidenta a Ústavního soudu. Největší nebezpečí? Od dezolátů?